• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

Gminne Centrum

Organizacji Czasu

Odkrywamy talenty!

Reklama
aktualności
Sukcesy Zespołu Tanecznego "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 15 stycznia 2019 11:49

images/stories/18sul1.jpg

images/stories/18sul2.jpg

 
Zapraszamy na Wieczór Kolęd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
wtorek, 08 stycznia 2019 14:43

images/stories/18spopl.jpg

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 14:51
 
Warsztaty Świątecznego Rękodzieła. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
piątek, 21 grudnia 2018 00:00

images/stories/18jtp1.jpg

W dniu 20 grudnia, w Domu Kultury  odbyły się warsztaty świątecznego rękodzieła pt. „Ja to potrafię”. Uczestniczki wykonały stroiki bożonarodzeniowe, które zabrały do domu, by móc udekorować dom na ten świąteczny czas. Prace zostały wykonane z roślinnego materiału – gałązek świerka i sosny z dodatkiem materiałów dekoracyjnych – bombki, świece, kwiaty, wstążki, itp. Warsztaty „Ja to potrafię” będą miały charakter cykliczny, dlatego też w okresie świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia będą organizowane spotkania, podczas których uczestnicy wykonają świąteczne dekoracje. Instruktorem prowadzącym jest Grażyna Swara.

 
Zapraszamy do udziału! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
czwartek, 20 grudnia 2018 17:55

images/stories/18plakat.jpg

Poprawiony: wtorek, 08 stycznia 2019 14:52
 
11 listopada 2018r. - Koncert pt. "Młodzi artyści dla Niepodległej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 14 listopada 2018 09:01

images/stories/18.11-11.jpg

Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Pysznica rozpoczęły się o godz. 11:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy, po której Wójt Gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk oraz ks. proboszcz Jan Kłak odsłonili tablicę upamiętniającą mieszkańców parafii Pysznica, którzy na przestrzeni lat poświęcili swoje życie i zdrowie w obronie Ojczyzny. Następnie o godz. 17:00 w Domu Kultury odbył się koncert pt. „Młodzi artyści dla Niepodległej”, podczas którego z gościnnym występem zaprezentował się Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny „Sanowiślaczki” z Chwałowic, którego choreografem jest pani Anna Strusińska oraz zespół instrumentalno – wokalny „Akord” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy, który prowadzi pani Teresa Mierzwa. Na scenie zaprezentowali się również artyści od lat związani z naszym Domem Kultury – Zespół Taneczny „KIK” prowadzony przez panią Teresę Świdecką - Węglarz, a także wokalistki Zespołu Wokalnego „Takt” – Julia Dziuba i Dominika Swara, które przygotowała pani Dorota Nieradka. Koncert przepełniony wzruszeniami i patriotyczną zadumą został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, która wypełniła salę widowiskowa po brzegi. Dziękujemy za tak liczne przybycie i zapraszamy do udziału w naszych następnych przedsięwzięciach kulturalnych.

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 09:11
 
4 października 2018r. - Oficjalne otwarcie nowej siedziby Domu Kultury. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 08 października 2018 12:30

images/stories/18-odk.jpg

W dniu 4 października 2018r. została uroczyście otwarta nowa siedziba Domu Kultury w Pysznicy mieszcząca się przy ul. Wolności 322. Siedziba Domu Kultury została wyremontowana w ramach projektu Rozbudowa i adaptacja części budynku po byłej szkole w Pysznicy na potrzeby Domu Kultury w Pysznicy wraz z zakupem sprzętu i wyposażenia oraz zagospodarowaniem terenu”, który został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”. Zamówienie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP na lata 2014-2020 Oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego. Działanie 4.4 Kultura oraz z budżetu Gminy Pysznica.
Uroczystość
rozpoczęła się od krótkiej modlitwy oraz poświęcenia obiektu, których dokonał ks. kan. Jan Kłak. Następnie Pani Janina Sagatowska – Senator RP, Pani Kamila Piech – Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, Pan Tadeusz Bąk – Wójt Gminy Pysznica, Pan Józef Gorczyca – Przewodniczący Rady Gminy Pysznica, Pani Barbara Żywczak – Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy oraz Aleksandra Ambroziewicz przedstawicielka zespołów z Domu Kultury dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Przed rozpoczęciem części artystycznej Wójt Gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk przekazał pani Barbarze Żywczak wyrazy uznania za wspaniałą pracę na rzecz rozwoju kultury w Gminie Pysznica. W dalszej części programu zaprezentowali się artyści z Domu Kultury: Zespół Taneczny „KIK” przygotowany przez panią Teresę Świdecką-Węglarz, Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie”, którego opiekunem jest pani Anna Strusińska, Zespół Wokalny „Takt”, który prowadzi pani Dorota Nieradka, Pysznicka Orkiestra Kameralna przygotowana przez panią Bożenę Hałys oraz pana Piotra Szafrańca, a także pani Genowefa Stępień – przedstawicielka Zespołu Ludowego „Pyszniczanie” oraz pan Jan Mudy – reprezentant Zespołu Ludowego „Jastkowianie”. W finałowej części programu, pani Dyrektor złożyła na ręce pana Wójta Tadeusza Bąka, pana Przewodniczącego Rady Gminy w Pysznicy Józefa Gorczycy oraz pana Zastępcy Wójta Gminy Pysznica Aleksandra Jabłońskiego podziękowania za przekazanie nowej siedziby Domu Kultury w Pysznicy na rzecz rozwoju kultury lokalnej. Następnie pan Wójt wręczył nagrody w dziedzinie kultury artystom z terenu Gminy Pysznica. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Taneczny „KIK”, który zdobył uznanie za liczne osiągnięcia i sukcesy na scenach ogólnopolskich i międzynarodowych.

images/stories/18-otdk.jpg

images/stories/18-stat.jpg

images/stories/18-odk3.jpg

Poprawiony: wtorek, 15 stycznia 2019 11:52
 
Zapraszamy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
środa, 26 września 2018 13:35

images/stories/18.plosiedz.jpg

 
Rok Artystyczny 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
czwartek, 13 września 2018 14:08

images/stories/18.3333.jpg

images/stories/18.1111.jpg

images/stories/18.2222.jpg

 

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 14:27
 
Wizyta w Bóbrce na Ukrainie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 27 sierpnia 2018 00:00

images/stories/18bobrka.jpg

W dniach 22 – 25 sierpnia 2018 r. delegacja z Gminy Pysznica na czele z Zastępcą Wójta Aleksandrem Jabłońskim oraz Wicestarostą Powiatu Stalowowolskiego Mariuszem Sołtysem, uczestniczyła w Festiwalu „Barwy Lata” w Bóbrce na Ukrainie. W festiwalu swój dorobek artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Pyszniczanie” przygotowany przez panią Annę Strusińską. Występ zespołu spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

Poprawiony: poniedziałek, 22 października 2018 14:56
 
Rok Artystyczny 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
czwartek, 23 sierpnia 2018 10:18

images/stories/18-19.jpg

 

 

Poprawiony: piątek, 05 października 2018 14:16
 
XIX Dożynki Powiatu Stalowowolskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Grażyna Swara   
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 00:00

Obchody XIX Dożynek Powiatu Stalowowolskiego rozpoczęła o godzinie 13 uroczysta Msza Święta Dziękczynna w Kościele Parafialnym Podwyższenia Świętego Krzyża i świętego Jana Chrzciciela w Pysznicy. Następnie dożynkowy korowód z udziałem Grup Wieńcowych, Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, zespołów artystycznych, przedstawicieli władz i społeczności lokalnych gmin powiatu oraz zaproszonych gości udał się na teren Gminnego Centrum Sportowo – Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy, gdzie rozpoczęły się uroczystości, które oficjalnie otworzyli wójt gminy Pysznica pan Tadeusz Bąk oraz starosta stalowowolski pan Janusz Zarzeczny. Starostowie Dożynek: pani Bożena Molawka oraz pan Janusz Bąk przekazali symboliczny kosz darów oraz bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbiorów, a następnie przedstawiciele władz powiatowych i gminnych częstowali chlebem wszystkich zebranych.  W dalszej części programu wręczono dary dożynkowe gospodarzom i odznaczenia wyróżniającym się rolnikom z terenu powiatu stalowowolskiego. Nagrodzeni zostali także laureaci konkursu „Sołtys Roku 2018”. Nie zabrakło również prezentacji Grup Wieńcowych. W części artystycznej w widowisku obrzędowym pt. „Żniwne wołanie” zaprezentowały się zespoły z Domu Kultury w Pysznicy. Gwiazdą tegorocznych dożynek był Zespół „ANDRE”. Po nim organizatorzy zaprosili na festyn dożynkowy z zespołem „Masters”.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12