Gminne Centrum

Zespół "KIK" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Pąk
niedziela, 12 grudnia 2010 11:52

W zajęciach Zespołu Tańca „KIK” biorą udział dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat, które zapoznają się z techniką tańca współczesnego. Praca z uczestnikami zajęć oparta jest na kształtowaniu świadomości własnego ciała, koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej, a także wyobraźni i dyscypliny niezbędnej dla pracy zespołowej. Nasz zespół reprezentuje gminę Pysznica i powiat stalowowolski na festiwalach i przeglądach tanecznych w województwie podkarpackim oraz imprezach ogólnopolskich. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury zespół został uhonorowany Nagrodą w kategorii „Animator Kultury 2013”. Ogromnym sukcesem, którym zespół może się poszczycić jest udział w dniach 4-8 czerwca 2014r. w 35 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, gdzie zakwalifikował się do ścisłego finału spośród 108 formacji tanecznych z kraju i zagranicy.

Instruktor prowadzący:
Pani Teresa Świdecka - Węglarz