• Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4

DK w Pysznicy

DK w Pysznicy

Gminne Centrum

Organizacji Czasu

Odkrywamy talenty!

Reklama
Ognisko Muzyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Pąk   
niedziela, 12 grudnia 2010 11:51

„Dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest  w nim, uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą, lecz również bardziej szczęśliwą”.  
Etienne Sourian

Marzeniem każdego dziecka jest zdobycie umiejętności gry na instrumentach. Gdy pozwoli się im zagrać kilka dźwięków na pianinie, oświadczają z dumą, że umieją już grać. To właśnie dzieci wiernie asystują orkiestrom dętym na festynach. To one zanudzają rodziców prośbami o własny instrument muzyczny. Z ochotą też dziecko bierze do ręki przedmioty pozwalające mu realizować rytmy w sposób ciekawy pod względem barwy i dynamiki. Przedmioty te, to najczęściej pałeczki, kamyczki, grzechotki, pudełka itp. Zaciekawienie dzieci z jednej strony rytmem, z drugiej manipulacją przedmiotami sprawiają że, wyrażają one wcześnie zainteresowanie grą na instrumentach  muzycznych. Odpowiedzią na to zainteresowanie jest właśnie nasze Ognisko Muzyczne.

images/stories/omts15.jpg
Pani Teresa Skrzat a uczniami pianina

Ognisko Muzyczne działa w naszej placówce od 1995 roku. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie gry na takich instrumentach jak: pianino, keyboard, skrzypce, akordeon i gitara. Lekcje nauki gry na pianinie, skrzypcach, akordeonie i keyboardzie odbywają się indywidualnie, natomiast zajęcia gitarowe w grupach. Zdobyte umiejętności uczniowie Ogniska Muzycznego prezentują podczas okazjonalnych koncertów organizowanych przez dom kultury.

images/stories/ombh15.jpg
Pani Bożena Hałys z uczniami skrzypiec

Edukacja muzyczna stanowi najsilniejsze ogniwo w edukacji estetycznej młodego  pokolenia, bo jest najpowszechniejszą ze sztuk docierającą w różnych formach do każdego człowieka.

images/stories/omao15.jpg
Pani Alina Owczarek z uczniami pianina i keyboardu

images/stories/omps15.jpg
Pan Piotr Szafraniec z uczniami akordeonu

images/stories/044.jpg

Pani Barbara Zawół prowadzi lekcje nauki gry na gitarze

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 11:04